Раціональне розміщення ліжка

Для початку варто орієнтуватися на ефективність використання всіх елементів інтер'єру в кімнаті. Кожна тумба, шафа, комод і так далі повинні легко та повноцінно відкриватися, до них повинен бути зручний доступ. В іншому випадку можуть виникати різні неприємності, які будуть тріпати нерви.

Далі вже варто дивитися на простір пересування. Користувачеві має бути не просто зручно ходити по кімнаті.  Також потрібно, щоб лежачи з ліжка був ефективний доступ до розетки, щоб можна було користуватися телефоном лежачи. 

Не рекомендується допускати, щоб над спальним місцем висіли великі люстри або інші предмети, узголів'я не повинно бути в нішах і так далі – ось деякі рекомендації для забезпечення комфорту та безпеки:

  • не варто ставити під ліжком коробки та сторонні предмети – буде неприємно при пробудженні наступити на них;
  • решта меблів у кімнаті повинні розташовуватися так, щоб гострі кути не були спрямовані на ліжко, для того, щоб знизити ймовірний травматизм.

Де по феншую має стояти ліжко?

Найпрактичнішим варіантом можна вважати наступний: ліжко ставлять узголів'ям в упор до стіни без вікон. Це дозволяє організувати вільний прохід з обох сторін. Таке рішення підійде для сімейних пар. Простір від зовнішньої сторони каркаса до стіни повинен бути в цьому випадку не менше 40 см.

Як поставити ліжко в маленькій спальні?

У такій ситуації ліжко краще розмістити по центру кімнати, щоб від вікна і від стіни до ліжка було приблизно однакову відстань. Такий варіант найбільш прийнятний, і його використовують багато людей.

Як не можна ставити ліжко в кімнаті?

Не варто ставити ліжко ногами від дверей. Під час сну ви будете відчувати почуття загрози, не бачачи людей, що входять; що загрожує хронічною нервозністю. Розташувавши ліжко навпроти вікна, ви отримаєте вранці надмірно яскраве освітлення. Не варто розміщувати ложе поруч з батареями опалення, навпроти обігрівача.

Чому не можна спати ногами до вікна?

Тому і спати ногами до вікна вважалося дуже поганою прикметою. За старих часів говорили знаючі люди: "ногами до вікна спати — незабаром будинок свій ногами вперед покинути", попереджаючи про швидку смерть того, хто не прислухається до народної мудрості і порушить заборону.

Як оптимально розташувати ліжко?

Розглянемо найпоширеніші варіанти розташування ліжка, розберемо їх плюси та мінуси. Таким чином, ви зможете зрозуміти, куди саме відмінно стане ліжко у вашій спальні і ви зможете спати дійсно спокійно.

  • Якомога далі від дверей

Ліжко повинно бути віддаленим від дверного отвору. Двері - це джерело суєти і турбот, а спальну зону слід захистити від траєкторії ваших постійних пересувань.

  • Трохи далі від вікна

Ліжко, поставлене впритул до вікна (узголів'ям або боком) - не найкраще рішення. Протяг може стати причиною застуди, шум з вікна буде занадто близько, а спати з закритими вікнами без свіжого повітря не рекомендується.

  • Впритул до стіни

Узголів'я ліжка біля стіни - оптимальне рішення. Стіна стає опорою, «психологічним» захистом. Розташування боком біля стіни теж можливо, особливо якщо мало місця. Але це ускладнює підхід до ліжка, так що можуть виникнути незручності для другої половинки.

  • Без великих нависають предметів

Полички, шафи, великі лампи над ліжком можуть викликати підсвідоме занепокоєння, відчуття незахищеності. Все це заважає розслабитися.

  • З доступним проходом

Ідеал - це доступність ліжка з будь-якого боку. У цьому не повинні заважати зайві предмети.
Мінімальна відстань між стіною і меблями - 70 см. Цього достатньо для проходу однієї людини. Але якщо можливо, краще залишити 80-100 см, щоб не битися ногами об виступаючі кути і не захаращувати простір.

  • Без дзеркал

Фен-шуй не рекомендує вішати дзеркала над ліжком або навпроти нього. Вважається, що дзеркало відображає енергію і спрямовує її назад, що може викликати почуття пригніченості вранці. У цього є і практичне пояснення: відображення в дзеркалах (навіть свої власні) викликають психологічне занепокоєння.