Сучасна людина змушена вирішувати, який матрац краще вибрати — пружинний чи безпружинний. Це дві глобальні категорії, в рамках яких теж існують відмінності й нюанси. Проте найчастіше питання звучить саме так — «Який ортопедичний матрац кращий: пружинний чи безпружинний?» Ми ж вважаємо, що питання некоректне й ідеальних універсальних матраців не буває. Бувають тільки ті, що вам підходять або не підходять. Тому пропонуємо не влаштовувати матрацних олімпіад, а спробувати інший підхід — дізнатись про переваги та особливості кожної технології, «приміряти» її до власних потреб та зупинитись на тому варіанті, що закриває їх якомога повніше.
Пружинні матраци
Принцип їхнього виготовлення сформований давно й перевірений мільйонами користувачів по всьому світу. В основі виробу — міцний металевий каркас з нержавіючої сталі із залежними пружинами. Він забезпечує жорсткість, а для його ізолювання та пом'якшення використовують декілька шарів матеріалів (кокосова койра, пінополіуретан, синтепон, флізелін, повсть тощо).
Плюси таких виробів:
- Контрольована жорсткість — виріб можна зробити й дуже м'яким, й максимально твердим.
- Досконала вентиляція — фактично виріб наполовину заповнений повітрям, яке легко проникає крізь тонкі шари наповнювача.
- Краща підтримка для людей з великою масою тіла, під якими безпружинні вироби швидко просідають.
- Порівняно нижча вартість.
- Більший запас міцності, особливо для моделей із посиленим каркасом.
До їхніх мінусів належить:
- суттєва вага через металеві деталі;
- невеличке аудіальне навантаження;
- нелокальна рухливість через залежність пружин.
Шукаючи модель та вирішуючи, який матрац вибрати, врахуйте перелічені факти. Пружинний варіант вам підійде, якщо маєте середню чи велику вагу, не надто чутливі до сторонніх звуків, не маєте особливих проблем зі сторони опорно-рухового апарату, а особливо болю.
Безпружинні матраци
Перш ніж перейти до предметного обговорення питання, який матрац краще — пружинний чи безпружинний, маємо розповісти про нашу технологію виробництва. Адже вони бувають різними. Продукти торгової марки «КІМА» виготовляються на основі двох матеріалів — високощільного поліуретану або натурального перфорованого латексу, до яких додано латексований кокос/кокосову койру для стабілізації та жорсткості. Й характеристики, про які йтиметься далі, стосуються саме таких виробів (для інших безпружинних технологій та виробників вони можуть бути різними — врахуйте, коли розмірковуватимете над тим, який матрац краще вибирати.
Отже, їхні плюси:
- Персоналізована підтримка — у зоні більшої ваги тіла підтримують, у зоні меншої ваги — легко прогинаються.
- Висока чутливість — прогинаються під вагою тіла людей будь-якої ваги та статури.
- Анатомічність — коли лягаєте зверху на спину, тіло автоматично опиняється в анатомічно правильному положенні (хребет утворює рівну лінію).
- Розвантаження тригерних точок — больові точки отримують правильну підтримку, що дозволяє м'язам розслабитись.
- Краще підходять людям, які обирають сон на боку або животі.
- Легкі, без шуму, прості у зберіганні та транспортуванні.
Тепер щодо мінусів, які так само важливі для пошуку відповіді на питання «Які матраци кращі, пружинні чи безпружинні?»:
- помітно вища вартість;
- гірше вентилюються;
- через попередній пункт нагріваються у спекотну погоду;
- на початку використання можуть мати відчутний запах;
- надто сильно прогинаються під людьми з великою вагою тіла.
Безпружинні матраци, відгуки про які можуть бути різними, так само не є ідеальним рішенням для усіх. Зупиніться на цьому рішенні, якщо ваша вага невелика, часто лягаєте спати чи прокидаєтесь з болем (матрац допоможе його зменшити), спите переважно на боку чи не любите жорстких поверхонь.
Тепер, знаючи про сильні та слабкі сторони кожного рішення, ви зможете зрозуміти, які матраци найкращі саме у вашій ситуації. Й зможете купити пружинний чи безпружинний матрац, який зробить ваш сон здоровим, безтурботним та вільним від болю.