Віднедавна в інтернет-магазині торгової марки «КІМА» ви можете придбати постільну білизну власного виробництва, створену зі 100% бавовни високої щільності. Дізнатись про те, які є розміри постільної білизни, побачити дизайни та зробити замовлення ви можете у відповідному розділі магазину. А тут — усе про те, як доглядати за подібними текстильними виробами.

Усе про догляд за постільною білизною

Періодичність заміни постільної білизни

Загальна рекомендація щодо заміни комплекту — робити це щотижня. Проте це не єдиний із можливих варіантів. Річ у тім, що різні елементи набору забруднюються з різною швидкістю. Й, відповідно, змінювати їх можна з різною періодичністю:

  • наволочки — постійно та багато контактують зі шкірою обличчя, всотують дуже багато шкірного жиру, тому забруднюються найшвидше. Змінювати потрібно не рідше 1 разу на тиждень (а влітку чи в періоди хвороб можна й частіше).
  • простирадло — брудниться трохи повільніше, ніж наволочки, адже люди зазвичай сплять у піжамах, але це теж відбувається доволі швидко. Тому оптимальна періодичність для зміни — раз на тиждень;
  • підковдра — ця деталь постільних наборів найменше контактує зі шкірою та її природними виділеннями, тому й брудниться повільніше. Тому змінювати її можна приблизно раз на два тижні.

Вчасна заміна — питання не лише естетики, але й здоров'я. На забрудненому текстилі розвиваються шкідливі мікроорганізми, від контакту з якими страждає ваша шкіра: з'являються висипання та роздратування. Тому перший крок догляду за постіллю: не забувати її міняти так часто, як вважаєте за потрібне.

Другий крок — правильне прання

Його умови залежать й від складу тканини, й від типу її плетіння. Наприклад, наші комплекти пошиті зі 100% бавовняної бязі, тому подальші рекомендації про те, як прати постільну білизну, стосуватимуться саме цієї тканини. Якщо ваша постіль виготовлена з сатину чи попліну, варто шукати поради саме для цих тканин — загалом вони не суттєво відрізняються, та можуть бути певні деталі.

Хороша стратегія — спершу вивчити рекомендації щодо догляду від виробника, що завжди вказані на пакуванні. Вони зазвичай лаконічні, але дають основну інформацію. Так, якісні постільні комплекти з бязі:

  • бажано прати за температури 30-60°C — це дозволяє якомога довше зберегти якість кольору й захистить від розтягування. Проте, якщо потрібна стерилізація й прання за температури 95°C (радять для дитячої білизни), то міцна бязь здатна витримувати й таке прання, не збігаючись. Проте за таких умов може швидше втрачати колір й розтягуватись по краю;
  • обирайте звичайні пральні порошки для прання білої чи кольорової білизни, які можна поєднувати зі спеціальними кондиціонерами. Не можна додавати відбілювач з додаванням хлору: він псує й колір, і якість тканини. А для видалення плям з постільної білизни краще використовувати засоби на основі активного кисню й попередньо її замочувати відповідно до інструкції. Зазвичай частково плями зникають під час замочування, а частково — вже після прання. Ви можете обирати тип засобу на власний розсуд, проте у більшості випадків вибір м'якого миючого засобу буде достатнім й гарним рішенням;
  • традиційно кольорову та білу білизну бажано прати окремо, а ще добре попередньо вивертати її, щоб зберегти колір;
  • у більшості пральних машин є робочий режим, розрахований на прання бавовняних виробів — можна користуватись ним, прослідкувавши, щоб оберти під час відтискання не перевищували 600.

Постільна білизна Кіма

Сушіння та прасування постільної білизни

Вироби із бязі можна сушити на повітрі та в автоматичній сушарці. В першому випадку для збереження кольору сушити краще в тіні. Діставати постіль з пралки потрібно одразу: так вона менше зминатиметься, а перед розвішуванням бажано добре витріпати. В такому випадку її навіть не потрібно прасувати: достатньо охайно скласти й невеликі загинання розпрямляться під власною вагою. Та якщо попрасувати усе ж потрібно, робіть це праскою за температури 200 градусів. Прасувати можна з лицьової та зворотної сторони, не чекаючи повного висихання — ідеально, якщо виріб буде дещо вологим (також можна злегка покропити водою).

Саме так виглядає набір рекомендацій та порад, що допоможуть подовжити тривалість життя вашого комплекту від ТМ «КІМА»: зберегти колір, захистити від розтягування, щоб він якомога довше залишався комфортним та стильним оформленням ліжка.